Odpovědi na často kladené otázky

Proč pejska z domova fauny?

Záleží jen na vás, jak se k této otázce postavíte. Existuje spousta možností, jak si pejska pořídit. Například z nějaké chovné stanice. Můžete preferovat nějaké výstavní plemeno, se kterým budete získávat tituly a strávíte s ním celý život od toho nejkrásnějšího štěněcího věku.

Ale pamatujte! Štěně potřebuje minimálně pětkrát denně vyvenčit, dokáže se podepsat na vaší zahradě či bytu a bývá finanče náročné. Takové štěně totiž potřebuje minimálně třikrát denně nakrmit. Nemluvě o pořizovacích nákladech, pokud se jedná o čistokrevného jedince. Zkrátka se štěnětem je daleko víc starostí než s dospělým pejskem.

V domově fauny žije většina dospělých pejsků, kteří za sebou mají náš základní výcvik nebo výcvik na vyšší úrovní od předešlého majitele.

Výcvik je více než nutný a to především u velkých plemen. Pokud se u vás pejsek od nás aklimatizuje, nevyžaduje mnoho. Jen vaší pozornost, procházky a jednou denně nakrmit.

Jestliže si pořídíte pejska z domova fauny, získáte věrného a milujícího kamaráda, který váš skutek ocení.

Jaké plemeno vybrat?

Zhodnoťte především vaší povahu a podle toho vybírejte plemeno nebo velikost pejska.

Pro dříve narozené a důchodce doporučujeme menší pejsky klidně už v pokročilém věku. Takový pejsek nevyžaduje časté vycházky a jeho strava vám peněženku nevyprázdní.

Pro rodinku s dětmi a velkým autem bude jistě skvělým společníkem pejsek, jako je Retrívr nebo jeho kříženci. Není agresivní, rád si hraje a miluje koupání v rybníku nebo řece.

Pro ty, co rádi jezdí na kole, jsou ideálními partnery plemena podobná Dobrmanovi, Rhodeskému Ridgebackovi apod. Jsou to sportovci, potřebují dlouhé procházky, ale také důslednost ve výchově.

Pokud máte malé děti nebo se ve vašem okolí často děti nachází, nedoporučujeme pořizovat psi z řad „bojových plemen“ (Bulteriery apod.)
S výběrem toho správného plemene a vašeho nového kamaráda vám rádi pomůžeme.

Pejska nebo fenku?

Pejsci jsou v dospělosti větší a divočejší. Dokážou se toulat a utíkat. Fenky jsou klidnější, ale ke stáří mají sklony k tloustnutí.

Záleží zcela na vás komu dáte přednost.

Jsou pejsci v domově fauny očkovaní?

Ano pejsci v našem domově prochází karanténou, veterinárním vyšetřením a následně jsou očkováni vakcínou, která obsahuje vše potřebné.

Čím pejska krmit a v jakém množství?

Štěně do jednoho roku je potřeba krmit alespoň dvakrát denně. Pokud je mu 2 - 5 měsíců je třeba krmit až pětkrát denně.

Dospělý pes vyžaduje stravu pouze jednou denně.

Ke krmení psů je nejvhodnější suchá strava. Je jednoduchá, rychlá na přípravu a dobře se skladuje. Mezi kvalitní krmiva patří značky Eukanuba, Royal Canin, Hills. Cena okolo 1 500,- Kč za 15 Kg pytel.

Rozhodně nedoporučujeme podávat pejskovi neznačkové krmivo z hypermarketů. Cena takového krmiva se pohybuje okolo 200,- Kč za 15 Kg pytel.

Takové krmivo je velmi nekvalitní a neobsahuje vůbec žádné maso!

Kvalitní suché krmivo obsahuje veškeré vitamíny, které váš pejsek potřebuje a není nutné ho dokrmovat jinými vitamíny.

Jednou za týden je dobré pejskovi stravu zpestřit například vařeným masem nebo rýží.

Kolik krmiva pejskovi dávat vyčtete na každém balení.

Rozhodně se vyvarujte překrmování a nikdy pejskovi nedávejte sladkosti. Kazí se mu zuby, tloustne a celkově to neprospívá jeho zdraví. Například taková čokoláda je pro pejsky vyloženě toxická.

Podpořte Domov Fauny

Osobní informace

Chcete-li provést dar bankovním převodem, prosíme, abyste postupovali podle těchto pokynů:

Proveďte platbu na bankovní účet "Domov Fauny s.r.o."
4200343508 / 6800
Jako Variabilní Symbol uveďte Dar ID, které Vám bylo odesláno na Váš email.
Pokud jste neobdržel/a žádný email, prosíme zkontrolujte složku spam.

Abyste mohli daňový odpočet uplatnit, potřebujete potvrzení o daru. Tedy darovací smlouvu nebo příjmový pokladní doklad, vystavený příjemcem. Žádost můžete poslat obratem na email který dostanete po zaplaceni a potvrzení platby.
Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami a pravidly zpracováním osobních údajů, (více informací)

Podmínky

Dary celkem: 100.00Kč

Prostřednictvím formuláře nám můžete zaslat váš dotaz

Pole označené * jsou povinná