Poradna

Proces adopce

Přečtěte si v naší poradně odpovědi na nejdůležitější a nejčastěji kladené otázky při výběru pejsků z Domova Fauny. Pokud zde váš dotaz není, tak nás neváhejte kontaktovat.

Záleží jen na vás, jak se k této otázce postavíte. Existuje spousta možností, jak si pejska pořídit. Například z nějaké chovné stanice. Můžete preferovat nějaké výstavní plemeno, se kterým budete získávat tituly a strávíte s ním celý život od toho nejkrásnějšího štěněcího věku.

Ale pamatujte! Štěně potřebuje minimálně pětkrát denně vyvenčit, dokáže se podepsat na vaší zahradě či bytu a bývá finančně náročné. Takové štěně totiž potřebuje minimálně třikrát denně nakrmit. Nemluvě o pořizovacích nákladech, pokud se jedná o čistokrevného jedince. Zkrátka se štěnětem je daleko víc starostí než s dospělým pejskem.

V domově fauny žije většina dospělých pejsků, kteří za sebou mají náš základní výcvik nebo výcvik na vyšší úrovni od předešlého majitele.

Výcvik je více než nutný a to především u velkých plemen. Pokud se u vás pejsek od nás aklimatizuje, nevyžaduje mnoho. Jen vaší pozornost, procházky a jednou denně nakrmit.

Jestliže si pořídíte pejska z domova fauny, získáte věrného a milujícího kamaráda, který váš skutek ocení.

Zhodnoťte především vaší povahu a podle toho vybírejte plemeno nebo velikost pejska. Pro dříve narozené a důchodce doporučujeme menší pejsky klidně už v pokročilém věku. Takový pejsek nevyžaduje časté vycházky a jeho strava vám peněženku nevyprázdní.

Pro rodinu s dětmi a velkým autem bude jistě skvělým společníkem pejsek, jako je Retrívr nebo jeho kříženci. Není agresivní, rád si hraje a miluje koupání v rybníku nebo řece.

Pro ty, co rádi jezdí na kole, jsou ideálními partnery plemena podobná Dobrmanovi, Rhodeskému Ridgebackovi apod. Jsou to sportovci, potřebují dlouhé procházky, ale také důslednost ve výchově.

Pokud máte malé děti nebo se ve vašem okolí často děti nachází, nedoporučujeme pořizovat psi z řad „bojových plemen“ (Bulteriery apod.)

S výběrem toho správného plemene a vašeho nového kamaráda vám rádi pomůžeme.

Pejsci jsou v dospělosti větší a divočejší. Dokážou se toulat a utíkat. Fenky jsou klidnější, ale ke stáří mají sklony k tloustnutí.

Záleží zcela na vás komu dáte přednost.

Ano pejsci v našem domově prochází karanténou, veterinárním vyšetřením a následně jsou očkováni vakcínou, která obsahuje vše potřebné.

Štěně do jednoho roku je potřeba krmit alespoň dvakrát denně. Pokud je mu 2 - 5 měsíců je třeba krmit až pětkrát denně.

Dospělý pes vyžaduje stravu pouze jednou denně. Ke krmení psů je nejvhodnější suchá strava. Je jednoduchá, rychlá na přípravu a dobře se skladuje. Mezi kvalitní krmiva patří značky Eukanuba, Royal Canin, Hills. Cena okolo 1 500,- Kč za 15 Kg pytel. Takové krmivo obsahuje veškeré vitamíny, které váš pejsek potřebuje a není nutné ho dokrmovat jinými vitamíny.

Rozhodně nedoporučujeme podávat pejskovi neznačkové krmivo z hypermarketů. Cena takového krmiva se pohybuje okolo 200,- Kč za 15 Kg pytel. Krmiva tohoto druhu jsou velmi nekvalitní a neobsahují vůbec žádné maso!

Jednou za týden je dobré pejskovi stravu zpestřit například vařeným masem nebo rýží. Kolik krmiva pejskovi dávat vyčtete na každém balení.

Rozhodně se vyvarujte překrmování a nikdy pejskovi nedávejte sladkosti. Kazí se mu zuby, tloustne a celkově to neprospívá jeho zdraví. Například taková čokoláda je pro pejsky vyloženě toxická.