O nás - Život na Fauně

Přečtěte si o zvířecím útulku v Hrachově

Domov Fauny s.r.o. se zabývá chovem zaběhnutých nebo z různých důvodů odebraných zvířat, nejčastěji pejsků. Pejsci jsou v našem domově veterinárně prohlédnuti, přeočkováni a případná zranění jsou ošetřena.

Krédem domova fauny je chovat zvířata v čistém prostředí, pravidelně je venčit a především vést je k nějaké činnosti, jako je například základní výcvik. Navštivte nás a třeba zrovna vy si vyberete vašeho nového kamaráda a člena rodiny.

Z důvodů omezení hluku je do areálu domova fauny povolen vstup pouze po předchozí domluvě. Pokud vás některý z našich pejsků zaujme, rádi vám o něm poskytneme informace a můžeme vzít pejska společně na procházku.

Domov Fauny je umístěn v obci Hrachov, v bývalém areálu zemědělského družstva. Stavba vznikla rozsáhlou rekonstrukcí zemědělské budovy. Objekt má kapacitu 35 míst, a to především pro zatoulané a opuštěné pejsky.

Toto zařízení není psí hotel, jak se řada lidí mylně domnívá.

V domově fauny jsou 2 karanténní kotce a 1 kotec slouží pro fenu se štěňaty, kde bylo zavedeno i ústřední topení. Je zde i místnost pro veterináře, která byla zařízena dle potřeb veterináře.

Zařízení kotců tvoří zateplené psí boudy, nerez misky, které jsou pravidelně desinfikovány. K pravidelné desinfekci kotců je použit ekologický desinfekční prostředek, který nedráždí tlapky či kůži chovaných psů.

Samozřejmostí v našem domově fauny je ke každému kotci kvalitní a plně dostačující výběh, který ovšem nemůže nahradit procházku ve volné přírodě.

Tuto potřebu pejskům naplňujeme procházkou volnou přírodou a to 2x denně.

Přečtěte si poslední články